google ürünleri kalitesizleşiyor mu?

gelişen piyasaya ayak uydurmak zor. oralarda öyle at koşturulamadığını google kitabında kendisi söylüyor zaten. çalışma yapılarını prensiplerini de kendileri anlatıyor ve aman ne güzel diyorsun bu adamlar çok iyi. ürünlerini de öyle kullanmaya başlıyoruz. fakat son zamanlarda başıma gelen aksilikler canımı sıkıyor. bu problemler tuhaf bir şekilde material design akımı başladıktan sonra oldu. yaşadığım aksiliklere göz atmak için yazının devamına bakabilirsiniz.

gmail: render ve kişisel takıntılarım nedeni ile performanslı bilgisayar kullanmaya dikkat ediyorum. bu konuda elimden geleni yapıyorum. bir türlü gmail e ram yetiştiremiyorum. o ilk açılış anında kimse rahatsız olmuyor mu bilmiyorum ama bir sitenin açılması bende 5 saniye sürüyor ise bir şeyler ters gidiyor derim.

hangouts: video gönderme özelliği daha bir kaç hafta önce eklendi. şimdi de çoklu video göndermek ister olduk, yapamayınca yine whatsapp’ı kullandık. çok yavaş, açılması kapanması bir yana dursun, mesajlaşma anında o mesajın zorlana zorlana gitmesi insana gına getirmiyor değil. Whatsapp ile aralarında neredeyse %70 bir performans farkının olduğunu söylemek yanlış olmaz.

keep: en büyük gücünü senkronizeden alan google keep şu sıralar senkronize yapamıyor oldu. notlarınız her an alakasız bir cihazınız ile senkronize olabilir ve notlarınız uçabilir. yeni eklediğim notlar bir yana da kalkıp lazım olan notları silmesi ise çok büyük bir sorun olabilir. nasıl güvenebileceğimizi bilmiyorum, bu konuda dikkatli olmak gerekir.

 

Write a Comment